Jdi na obsah Jdi na menu

Krmáš 8.9.2014

11. 9. 2014

Již od ranních hodin bylo jasné, že 8.září 2014 bude nádherný, slunečný den. To hrálo do karet naši klokočovské akci, KRMÁŠI.

Jedna z posledních akcí se vskutku povedla. Přesně v poledne začali chodit první návštěvníci na doufejme, že již vyhlášený, výborný gulášek. Prošli branou kolem p. Svobodové, která tradičně vítá hosty u dobrovolného vstupného. Kdo vhodil jen korunku, dostal panáčka na zahřátí a veselý start.

 

Po úderu 15té hodiny se lavičky začaly plnit a nám bylo jasné, že budeme muset šáhnout do rezerv a z lednice vytáhnout proviant na přípravu dalšího kotle guláše.

Kvůli ošklivému počasí dřívějších akcí jsme dlouho nezažili takový zájem o něj a potvrzuje to navíc o jeho kvalitě. Šéfkuchař Kuhy a jeho tým jsou prostě dobří.

Jim ovšem sekundovali „palačinkáři“ p.Hoza to teda také umí s pánví a těstem. Místo jindy jedné dávky, musel kvůli velké poptávce udělat dávky tři! Fronty se tvořily prostě všude, jak na stanovištích jídla, tak u občerstvení.

 

Ideální den na všechny aktivity využily také děti, a že jich tam bylo. Po marných pokusech je spočítat jsem odhadl, že jich tam bylo včetně miminek na padesát!! S dospěláky odhaduji, že se nás tam sešlo na tři sta lidí, možná víc.

 

K dobré náladě a tanci nám hrál tým p.Žárského, kterému proto tleskáme za jeho senzační zpěv.Jen je trochu škoda, že krmáš je v pondělí. V takovém krásném počasí by bylo určitě veselo ohodně déle.To je ale tradice a ta by se měnit neměla.

 

Do kolika hodin se hrálo ale bohužel vzhledem k mému dřívějšímu odchodu, nevím. Snad do půl noci.

 

Sdružení děkuje všem pořadatelům a ochotníkům za skvěle zvládnutou akci a těšíme se na další.

 

Určitě jste si všimli, že se na hřišti dějí velké změny. Vzhledem k úspěšnému získání hřiště do vlastnictví majetku města Příbora, můžeme bez problému konat akce a poskytovat prostory veřejnosti. Dále také můžeme na hřišti v rámci našich možností budovat. Rozsah úprav ale závisí na zákonech, hlavně pod taktovkou EU, která nám zrovna moc „nepomáhá“. To je ale otázka dalšího času a běhu na dlouhou tra´t. Držte nám palce a doufáme, že budete stále našimi příznivci.

 

             Za o.s.Klokočov K.Till ml.

 

Ve fotoalbu naleznete fotografie z akce